Telefon
WhatsApp

Trafik Sigortası

  • Sigorta Kategori : Araç Sigortaları
  • Sigorta Türü : Trafik Sigortası

Trafik Sigortası, Türkiye Cumhuriyeti içinde geçerli olan her araç sahibinin zorunlu olarak yaptırması gereken bir sigorta şeklidir. Kaza anında karşı tarafı verilen zararlar için güvence altına alan bir sigorta türüdür. HTC sigorta olarak sizi ve size ait mallarınızı önemsiyoruz.

Trafik Sigortası

Türkiye Cumhuriyeti içinde geçerli olan her araç sahibinin zorunlu olarak yaptırması gereken bir sigorta şeklidir. Kaza anında karşı tarafı verilen zararlar için güvence altına alan bir sigorta türüdür. HTC sigorta olarak sizi ve size ait mallarınızı önemsiyoruz. Uygun fiyatlar ile araçlarınıza trafik sigortası yapıyoruz ve her yıl trafik sigortası zamanı geldiği zaman sizlere hatırlatma yapıyoruz. Merkezi Ankara'da bulunan firma Trabzon'dan Antalya sınırlarına kadar birçok ilde hizmet vermektedir.

Zorunlu Trafik Sigortası Yapılmazsa Cezası Nedir?

Ülkemizde zorunlu olarak yapılan trafik sigortası yaptırmayan araçlara cezai işlem uygulanır. Trafik sigortası yaptırmayan araçlar trafikte görüldüğü yerde bağlanır. Her araç sahibi süresi geldiği zaman trafik sigortasını yeniletmek zorundadır. Trafik sigortası yenileme süresini sizler için biz hatırlatıyoruz ve ödemeleri online yaptırarak sizleri yormuyoruz. Kurumumuza ödeme yaptıktan sonra düzenlediğimiz poliçeyi adresinize gönderiyoruz.

Trafik Sigortası İçin Ne Kadar Ödeme Yapılır?

Trafik sigortası ücretleri sabit değildir, bazı durumlara göre değişiklik gösterir. Trafik kazasında oluşan zararlara göre değişkenlik gösterir. Herhangi bir can kaybı var ise ölen kişinin yakınlarına ödenecek tutar ile yaralı varsa hastane masrafları arasında ödenecek tutar birbirinden farklıdır. Trafik kazalarında hasar durumu ve maliyeti de göz önünde bulundurularak belirlenir. Kusurlu olan tarafın trafik sigortası hasarı öder ve karşılar, ertesi yıl trafik sigorta zamanında ödenecek tutar bir önceki yıldan farklı olacaktır.

Trafik sigortası hakkında bilgi almak ve teklifleri karşılaştırmak için sigorta destek hattımızı arayabilir ve müşteri temsilcimiz ile görüşebilirsiniz. Firmamız sadece trafik sigortasında değil sağlık sigortasında, tamamlayıcı sigortalarda, işsizlik sigortası gibi birçok dalda hizmet vermektedir. Dilediğiniz zaman çağrı merkezimizi arayarak sigorta türleri ve fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

ZORUNLU TRAFİK SİGORTASININ KAPSAMI

Sigortacı, poliçede tanımlanan motorlu aracın işletilmesi sırasında, bir kimsenin ölümüne veya yaralanmasına veya bir şeyin zarara uğramasına sebebiyet vermiş olmasından

dolayı, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'na göre işletene düşen hukuki sorumluluğu, zorunlu sigorta limitlerine kadar temin eder. 

Araca bağlı olarak çekilmekte olan römork veya yarı römorkların (hafif römorklar dahil) veya

çekilen bir aracın sebebiyet vereceği zararlar çekicinin sigortası kapsamındadır.

Ancak, insan taşımada kullanılan römorklar bunlar için poliçede özel şartları belirtilecek ek bir sorumluluk sigortası sağlanmış olması kaydıyla teminata dahil olur. 

Meydana gelen bir kazada zararın önlenmesi veya azaltılması amacıyla, sigorta ettirenin yapacağı makul ve zorunlu masraflar sigortacı tarafından karşılanır. Bu sigorta işletenin (sigorta ettirenin) haksız taleplere karşı savunmasını da temin eder.

Araç sigortaları

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! 0(242) 243 55 55

BİZ SİZİ ARAYALIM